چطور شروع کنم ؟؟؟
آموزش سیسکو در آموزشگاه عصر رایان شبکه

فراگیران دوره های شبکه جهت ارتقا سطح علمی و یادگیری مطالب، نیازمند به شرکت در دوره های آموزشی هستند. چرا که دنیای شبکه دارای حوزه های وسیع و گسترده می باشد.

متخصصان شبکه، می توانند شبکه های گسترده LAN و WAN را ایجاد و پشتیبانی کنند. محدوده این کار می تواند یک طبقه از یک ساختمان و یا چندین کشور می باشد و از تکنولوژی های مختلف از جمله فیبر های نوری و یا تکنولوژی های مایکروویوی می توان استفاده کرد.

دوره آموزشی Network+ یک دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد که بعنوان اولین دوره برای ورود به دنیای سیسکو معرفی می شود. فراگیران پس از گذراندن این دوره و آشنایی با مفاهیم ابتدای شبکه، می توانند آموزش خود را در دوره های سیسکو ادامه دهند.

در دوره های سیسکو عموما به آموزش طراحی و ساختار فیزیکی شبکه، راه اندازی و عیب یابی دیوایس های روتر، سوییچ و فایروال آشنا خواهید شد. چرا که یک مدیر شبکه بدون آشنایی با تجهیزات و امکانات شبکه تقریبا از شبکه چیزی نخواهد دانست.

اولین دوره از دوره های تخصصی شرکت سیسکو دوره CCNA است که با توجه به تغییرات گسترده در سیسکو دوره CCNA با کد ۲۰۰-۳۰۱ معرفی شده است و فراگیران با گذراندن این دوره با مباحثی همچون نصب، راه اندازی و مدیریت تجهیزات سیسکو از قبیل روتر ها و سوِییچ های سیسکو و تجهیزات وایرلس آشنا خواهند شد.

دوره CCNA پیش نیاز دوره های بالاتر یعنی CCNP و CCIE می باشد.

دوره CCNP تنها به یک دوره ختم نمی شود و دارای چندین سطح بوده است و شما فراگیران انتخاب بیشتری خواهید داشت.

در دوره CCNP با سطح حرفه ای تری از مهارت های شبکه آشنا خواهید شد. چرا که هر گواهینامه فن آوری های مختلف برای پاسخگویی به نیاز های مختلف نقش های شغلی را پوشش می دهد.

  1. CCNP Enterprise
  2. CCNP Security
  3. CCNP Data center
  4. CCNP Service Provider
  5. CCNP Collaboration

دوره CCIE آخرین و بالاترین سطح از مدارک شرکت سیسکو و به عنوان معتبرترین گواهینامه شبکه در این صنعت شناخته شده است. دارنده این مدرک دانش کامل در زمینه طراحی، راه اندازی و عیب یابی شبکه های پیچیده سیسکو را دارا خواهد بود.